Transformacja gospodarcza, która miała miejsce w Polsce na początku lat 90 przyniosła bardzo wiele zmian w życiu Polaków, jednak nie dla wszystkich była to zmiana na lepsze. W sklepach pojawiły się nowe towary, ludzie zaczęli zakładać własne firmy, gospodarka kraju od tamtej pory znacząco się rozwinęła. Wiele osób do teraz nie radzi sobie z wyzwaniami współczesnego rynku pracy, żyjąc ponad stan i przez to z ledwością wiążąc koniec z końcem. Nic zatem dziwnego, że nowe firmy windykacyjne powstają jak grzyby po deszczu, bezlitośnie ściągając długi na niemalże lichwiarski procent.

W trosce o dłużników

Do niedawna o dłużnikach mówiono w najgorszych kategoriach, zrównując ich z przestępcami najniższego szczebla. Jednak w realiach polskiej gospodarki praktycznie każdemu może powinąć się noga, przedsiębiorcy nie mają łatwo, często inwestują cały swój dorobek życia we własne firmy, które w rezultacie nie przynoszą im dochodu. Na szczęście współcześni dłużnicy mogą uzyskać pomoc u firm, których głównym obszarem działań jest antywindykacja. Profesjonaliści świadczący usługi w tym zakresie pomagają osobom niezorientowanym w prawie stanąć na nogi. Dłużnicy również mają swoje prawa, o których komornik czy firma windykacyjna z pewnością ich nie poinformuje, ich zadaniem jest bowiem skutecznie odebranie należności, nie troszcząc się o osobę, która wpadła w spiralę długów. Mogłoby się wydawać, że w obliczu piętrzących się należności korzystanie z odpłatnej usługi antywindykatora mija się z celem, jednak inwestycja w krótkim czasie z pewnością nam się zwróci.

Na czym polega antywindykacja?

Firmy oferujące swoje usługi w tym zakresie stanowią dla dłużnika swego rodzaju tarczę, nie musi on już dłużej prowadzić nieprzyjemnych rozmów z komornikiem czy widykatorem. W jego imieniu działa firma antywindykacyjna, do niej kierowane są wszelkie formalności związane ze spłatą długów. Jest to szczególnie ważne dla osób, które posiadają zobowiązania u kilku różnych osób czy firm, które często nie wiedzą wzajemnie o swoim istnieniu. Antywindykator dokładnie analizuje problem swojego klienta poszukując najlepszego i najbardziej opłacalnego rozwiązania. Pomaga on dłużnikowi w negocjowaniu wysokości rat do spłaty oraz ich oprocentowania, jednocześnie pilnując, aby nie dochodziło do żadnych nadużyć ze strony osób ściągających należności.

Jak wybrać dobrą firmę?

Ze względu na duże zapotrzebowanie na usługi w zakresie antywidykacji na polskim rynku funkcjonuje wiele firm, niestety nie wszystkie działają w trosce o swoich klientów. Wykorzystują one desperację dłużnika, narzucając zaporowe ceny za swoje usługi, jednocześnie nie czyniąc praktycznie nic, aby pomóc mu w tej ciężkiej sytuacji. Dlatego szukając odpowiedniej oferty, warto przede wszystkim przejrzeć opinie dotychczasowych klientów, którzy chętnie wystawiają recenzje w internecie. Pozwoli nam to wyeliminować nieuczciwych usługodawców, dla których ważny jest tylko zysk. Warto też pamiętać, że często za lepszą jakość usług zapłacimy więcej, jednak w krótkim czasie z pewnością będzie to dla nas opłacalne.

Artykuł napisany we współpracy z Kancelarią Puk, która oferuje m.in. usługi antywindykacyjne, rozwody Poznań.

Upadłość konsumencka Poznań – sprawdź już teraz.


Życie Adwokata

Jak wygląda codzienny dzień w pracy adwokata? Z jakimi sprawami przychodzą ludzie i w jaki sposób się je rozwiązuje? Blog ten poświęcam opisywaniu różnych przypadków i kazusów prawnych.